Základní kurz HLUBINNÉ PSYCHOLOGIE pro fyzioterapeuty

Hlubinná psychologie se zabývá individuací, tedy procesem v němž se stáváme sami sebou, sjednocujeme se se svým skutečným já. Klíčovou otázkou v tomto procesu je poznání příčin nepříjemných a bolestivých duševních stavů a prožitků a jejich transformace na stavy, které jsou pro lidskou mysl osvobozující. Většina příčin těchto stavů je naprosto nevědomých, proto se hlubinná psychologie obrací směrem k nevědomí a hledá přístupy, jak si tyto příčiny uvědomit. Praktické sebepoznání v hlubinné psychologii vede k uvědomování toho, co ve skutečnosti prožíváme.

Teoretická část:

Základní hlubinná psychologie osobnosti, vědomá a nevědomá mysl a vztah mezi nimi, psychické funkce – myšlení, cítění, intuice a vnímání, základní otázky individuace a proměny vědomí. Vztah psyché – tělo. 

Praktická část:

Praktické nástroje pro uvědomování prožívání. Základy práce s myslí, tělem a dechem.

Co s sebou:

Karimatku, pomůcky pro meditaci (pokud máte), pohodlné oblečení, poznámkový blok

Lektor: MUDr. Pavel Špatenka (www.jogasebepoznani.cz)

Kurz se koná:  6.+7.4. 2019  10.00 – 17.00, přestávka na oběd

Na adrese: Letenské náměstí 1, Praha 7

Kurzovné:  2800,- (2400,- pro členy ASF a UNIFY ČR)

Odborný kurz garantovaný UNIFY ČR, přiděleno 10 kreditů. 

Přihlášky prosíme zasílat e-mailem na adresu kurkova22@gmail.com. Jako předmět e-mailu uveďte Přihláška – kurz psychologie. Do e-mailu napište celé jméno včetně titulu, Vaše pracoviště a mobil. Dejte nám informaci, pokud si přejete vystavit fakturu. V tom případě poprosíme fakturační údaje. Pokud jste členem ASF nebo UNIFY ČR, napište to do poznámky.